Jak zatrzymać letnią opaleniznę? 5 sposobów.

Wakacje nieubłaganie zmierzają ku końcowi – na to nie możemy wiele poradzić, ale to nie znaczy, że lato także się kończy – zapowiada się nam wyjątkowo ciepły wrzesień, będziemy więc odsłaniać ciało i z tego powodu – dziś poznacie z nami 5 skutecznych patentów na zatrzymanie letniej opalenizny!

Zrób peeling
Jeszcze przed wyjściem na plażę i pierwszymi kąpielami słonecznymi, warto zrobić peeling całego ciała. W ten sposób usuniesz ze skóry martwy naskórek i przygotujesz ją na przyjęcie opalenizny. Peeling zrób także po powrocie z plaży, aby wyrównać koloryt skóry i odkryć świeżo nabytą opaleniznę. Pamiętaj jednak o tym, aby nie stosować peelingów, jeśli skóra po opalaniu będzie mocno zaczerwieniona i podrażniona.
Po opalaniu wybierz delikatny peeling cukrowy na bazie olejów roślinnych, który będzie miał właściwości zmiękczające, nawilżające, odżywcze i regenerujące – idealnie sprawdzi się delikatny balsam z peelingiem pod prysznic od Tutti Frutti o boskim zapachu kokosa i ananasa.

Kosmetyki do zachowania opalenizny znajdziesz w promocyjnych cenach w Kosmyku!

Często nawilżaj
Nawilżanie i natłuszczanie opalonej skóry to kolejny krok, którego nie należy pomijać, chcąc cieszyć się długotrwałą opalenizną. Warto sięgnąć po silnie nawilżające, odżywcze i regenerujące kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry po opalaniu, których składniki dodatkowo mają za zadanie przedłużyć trwałość opalenizny.
W odżywianiu i natłuszczaniu skóry sprawdzą się również bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe oleje roślinne, bazujące na nich olejki do ciała oraz masła roślinne i wszelkiego rodzaju kremy, balsamy i masła bazujące na naturalnych składnikach. W składzie tych ostatnich warto szukać takich składników, jak wspomniane już masło kakaowe, masło shea, olej makadamia, witamina E, aloes i panthenol. Wieczorem, mając trochę więcej czasu – wybierz treściwy balsam z pantenolem, alantoiną i składnikami przedłużającymi opaleniznę dzięki nawilżaniu. W ciągu dnia lub po porannym prysznicu, świetnie sprawdzi się rozświetlająca mgiełka Tutti Frutti – bosko pachnie, dzięki olejkowi nawilża, a dodatkowy blask zapewnią obecne w niej drobinki.

Podkreśl opaleniznę samoopalaczem
Trwałość nabytej podczas urlopu opalenizny podkreślisz także stosując naturalne kosmetyki o brązującym działaniu, a także stosując kosmetyki ze złotymi drobinami. Stosując samoopalacz ub krem o działaniu brązującym lub samoopalającym wyrównasz kolor naturalnej opalenizny i podkreślisz jej odcień. Pielęgnacyjny mus – fluid z serii Sun Balance to lekkość pianki, która świetnie się sprawdzi do wzmocnienia efektu opalenizny na nogach czy ramionach. Rozprowadza się łatwo, lekko, szybko wchłania i dodaje naturalnej opaleniźnie głębi.

Pij dużo wody
O tym, jakie znaczenie dla organizmu i skóry ma picie wody, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie zapominaj o tym również teraz, kiedy po powrocie z wakacji Twoja skóra wymaga intensywnego nawilżenia. Pij przynajmniej 2-3 litry wody dziennie, dzięki czemu nawodnisz skórę od środka, a będzie to widoczne także na niej – zaufaj nam. Sucha, napięta skóra, szybko zrzuca opaleniznę i nie wygląda ani dobrze, ani zdrowo.

Jedz dużo marchewki!
Zawarty w niej beta karoten dba o koloryt skóry od… środka. Surowa marchewka, pyszna surówka, a może sok? Wybierz taką formę, jak lubisz – każda działa pozytywnie i nadaje skórze słonecznego kolorytu.

Podsumowanie
O ładną i trwałą opaleniznę należy zadbać już podczas słonecznych kąpieli. Stosując kremy z filtrem ochronnym, przestrzegając zasad bezpiecznego opalania i stopniowo wydłużając czas spędzany na słońcu, unikniesz oparzeń i podrażnień słonecznych, które nie tylko będą dokuczliwe, ale też spowodują, że uzyskana opalenizna nie będzie wyglądała estetycznie i dość szybko zniknie. Polecamy Ci zaopatrzyć się w kosmetyki z dzisiejszego wpisu – wszystkie, oraz jeszcze więcej znajdziesz w naszej gazetkowej promocji.